Varlığınla Fark Yarat

Her sene olduğu gibi bu senede MCT akademinin düzenlediği İnsan Kaynakları Zirvesi 2015 Şubat ayının ikinci haftası 11-12 Şubat 2015’te Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlendi. Bu sene 4. Kez katılma şansı bulduğum zirvenin 2. Günü oturumlara girebilme şansı elde ettim.

MCT Akademiye bu senede biz bloggerlara özel davetiyeler hazırlamayı atlamadığı için sonsuz teşekkür etmeden geçemiyorum. Bunun yanında küresel bir zirve düzenlendiği daha internet sitesine girer girmez anlaşılan zirvenin içeriğide bir o kadar kapsamlıydı. Uzun günler ve geceler boyu hazırlandığı konuşmacıların kalitesinden ve seçtikleri konu içeriğinden anlaşılıyordu. Bu seneki moddosu VARLIĞINLA FARK YARAT olduğu için gerçekten de konuşmacılar salonda varlıkları ile bize değer, enerji, aslında her birimizin bir dünya insanı olduğumuzun farkına vardırdılar. Yeri geldi uzun düşüncelere dalmamızı, yeri geldi kendimize sorular sormamızı, yeri geldi uzun çalışma günleri ve fazla mesailerden dolayı aynaya bile bakamadığımız kendimizi daha çok sevmemizi bizden istediler. Seçilen konular ise genel olarak bakıldığında kendi organizasyonlarında varlığı ile fark yaratmış, şirketlerine katma değer sağlamış insanların sunumlarından oluşmaktaydı.Bu sene ki sahne düzeni ve fuaye alanı ise 20. Yıla özel çok daha özenle tasarlanmıştı. Ferah ve aydınlık bir fuaye alanı ofislerden çıkıp gelen çalışanları son derece özel hissetmelerini sağlıyordu.

Ama sanki bu sene ki konular x-y çatışmalarından, ülke sorunlarından, eski yeni karşılaştırmasından biraz daha uzaklaşmıştı ki iyikide böyle oluyor çünkü artık yen fikirlere, yeni tartışma konularına, yeni heyecanlara, yeni sevdalara, yeni hırslara fazlası ile ihiyacımızın olduğunu düşünüyorum.
2. Gün konuşmalarından büyük zevk alarak dinlediğim 3 konuşmacı oldu diyebilirim. Tabikide dünyanın öbür ucundan gelmiş insanların konuşmalarınıda dinledik ama beni etkileyen 3 Türk konuşmacı oldu daha doğrusu 3 dünya insanı.
Sahne ki uyumları ile konuşmacıları ve konuları özenle sunan Didem Hanım ve Alper Beyi tabikide atlamadan geçemeyeceğim.
Oturumlarına büyük bir zevk ile katıldığım  konuşmacıların neler anlattığını bizlere nasıl hap bilgiler verdiklerini bunun yanında bilgileri hayatlarımıza nasıl entegre edebileceğimizi daha ayrıntılı bir şekilde sizinle paylaşmış olacağım.

Bir Cevap Yazın