Renault Akademi ve Blogger Yemeği

Geçen hafta MCT Akademi zirvede Varlığınla Fark Yarat dedi ve biz bloggerlar olarak zirve itibari ile varlığımızla fark yaratmaya başlamış olduk. Tabi ki de bloggerlar olarak attığımız her adımda insana dair bir şeyler anlatmaya, kendimizi geliştirmeye, kaliteli içerik üretmeye çalıştık ama artık biz bloggerlar da farklı bir sürece girmiş olduk.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ın da katılımları ile 21.02.2015 tarihinde Avantgarde Otel’de düzenlenen yemekte  Renault Mais ve İstanbul Bilgi Üniversitesinin birlikte yürüttüğü Renault Akademiyi tanıma fırsatı bulduk.  İstanbul Bilgi Üniversitesinde çalışmalarına devam eden İpek Yüksel akademide öğrencilere nasıl bir eğitim verdiklerini ayrıca eğitim süreçlerini hangi kıstaslara göre belirlediklerini açıklamış oldu. Bunun yanında Sayın İbrahim Aybar ise bu akademiyi neden kurduklarını ve akademi başarı oranlarını açıklayarak sektörün ihtiyaçları doğrultusunda sistemi şekillendirdiklerinden bahsetmiştir.

Nazik davetlerinden dolayı ben Müge Ateş ve Fatoş Karahasan hanımefendilere teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Son derece özenle hazırlanmış bir yemek daveti bizi karşıladı. Yemek sonrasında bizlere hediye edilen Powerbanklar  ise gerçekten mutlu etti.Çünkü bloggerlar ancak akıllı telefonlarının şarjları bittiğinde sosyal medyada var olamıyorlar bu sorunu da gidermiş olduk. Aslında küçük ama bloggerlar için büyük bir hediye olmuş oldu.

Ben kısaca sizlere de Renault Akademiden de bahsetmek istiyorum.

Akademinin kurulma  amacı Türkiye’nin özgün aile şirketi kültürünü akademik formasyon ve etkili saha deneyimleri ile buluşturmak. Bunun yanında sektörde ikinci kuşak yetkili satıcılara yönelik (bayilikler)  gerçekleştirilen ilk eğitim programı olması ise dikkat çekici.

Renault Akademi eğitim programı, katılımcılara yetkili satıcı ticari vizyonunu kazandırmayı, markanın misyon, strateji ve kültürünü aktarmayı, yeni  işletmeye  metotlarını uygulatmayı ayrıca yetkili satıcılara Reanult markasına sadakat sağlayarak kazan kazan felsefesi ile ortak dil yaratmayı hedeflemiştir. 10 katılımcı ile gerçekleştirilen bu eğitim, 9 aya yayılmış bir şekilde toplam 26 gün sürmektedir.

Akademi eğitimleri sonunda ikinci kuşak genç yetkili satıcılar; yetkili satıcılar güncel ve modern metotlarla organizasyonlarını yönetmeyi, yetkili satıcılık faaliyetlerini geliştirebilmeyi, müşteri memnuniyetini sağlayabilmeyi, çalışan devir oranlarını düşürebilme   bunun yanında markanın belirlediği kriterlerde başarılı olmak gibi önemli yetkinlikler ediniyorlar.

Eğitim Programı 7 Modülden oluşmaktadır.

Açılış Modül

-Değişen Dünya Dinamikleri, Y Kuşağı, Dijital Kültür ve Sosyal Medya

1.Modül:İşletme Yönetim Sistemi,

2. Modül: Yenilikçilik ve Yaratıcılık,

3. Modül: İlişki Yönetimi, Kendim ve Başkaları ile olan iletişimim,

4. Modül: Bayi Finans Yönetimi,

5.Modül: Müşteri Memnuniyeti için Operasyonel ve Yönetsel Başarı Teknikleri,

– İşletme Simülasyonu ve Proje Sunumu Yönetim Sistemi

Kapanış Modülü

-Organizasyon Merkez Ziyaretleri

Akademi şimdiye kadar 45 mezun vermiştir.

Ben kendi adıma Vizyon sahibi insanlarla  tanışmaktan ayrı bir zevk aldığımı belirterek bu tür organizasyonların artmasını diliyorum. Çünkü bu sayede hem kendi ülkemize hemde ülkemizin güzel insanlarına bir katma değer sağlamış oluyoruz. Önemli olan da bu değil mi zaten.

Hedef kazan kazan ise Ülkem kazansın.

Bir Cevap Yazın