Ofis gibi Ofis TURKTICARET.NET

Aylar öncesinden tarihin belirlendiği, programın adım adım planlandığı gün 18 Nisan 2015

Değerli Seyhan Koçak’ın nazik daveti ve bloggerların hiç bitmeyen araştırma, yerinde görme ve merak duygusu üzerine Bursa’yı Turkticaret.net’in fark yaratan ofisini gezme fırsatımız oldu.

Peki Turkticaret.net ne iş yapar diye merak eden arkadaşlarım için biraz Hakkında kısmından bahsettikten sonra ofiste neler yaptık, ne gibi farklılıklar vardı diğer ofis ortamlarından farkı neydi ve daha bir çok soru işaretinin yanıtını yazımda bulabileceksiniz.2000 yılında kurulan TURKTICARET.Net, Türkiye’nin ilk ve en büyük B2B elektronik pazaryeridir. E-Pazaryeri olma özelliğinin yanında katma değerli internet servisleri sunarak alanında Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir.

TURKTICARET.Net’in, 10.000 USD’lık bir yatırım ile başlayan oluşumu, günümüzde milyonlarca dolar ciro yapar hale gelmesi ile bir başarı hikayesine dönüşmüştür. TURKTICARET.Net bugün itibariyle İstanbul ve Bursa’da, biri Teknoloji Geliştirme Bölgesinde olan toplam 3 ofisi aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnternet sektöründeki deneyimleri ile farklı projelere de imza atan TURKTICARET.Net; bireysel kullanıcılar için oluşturduğu bir portal olan OK.Net, Türkiye’deki en büyük reklam networkleri arasında yer alan adhood.com, video paylaşım ve eğlence sitesi televidyon.com ‘un sahibidir.

Baktığımız zaman internet kullanıcılarının arttığı ve hayatımızın dijitalleştiği bir dönemde sektöre katma değer sağlayan ve ihtiyaçlara cevap olan bir oluşumdur. Türkiye’nin ilk e-iş platformudur.

Turkticaret.net’in diğer ofislerden ayrılan yönlerine gelirsek eğer, ofis bilimin, kültürün, sanatın yani kafaların sürekli çalıştığı ve ürettiği bir yerde  Bursa Uludağ Üniversitesi Merkez Kampüsü içerisinde bulunmaktadır. Ofis sanırsın küçük Bursa =) Bizi ilk olarak ofiste karşılayan  Bursa’da Ulucami’nin yapımı esnasında çalışan ve geleneksel Türk gölge oyunu kahramanları Karagöz ve Hacıvar oldular. Rengarenk belli ki çalışanların rahatı düşünülerek tasarlanmış koltuklar ve toplantı salonları ayrıca her toplantı salonunun ve ofisinin farklı bir hikayesinin olduğu, ofis içerisinde marka dan ziyade çalışanlara kullanım kolaylığı sağlayacak ortamların yaratıldığı inanılmaz bir yer.

Bursa’nın tarihi geçmişini yansıtan ve Bursaya özgü ne varsa ofisin içerisinde de o vardır. Uludağ’ı simgeleyen Teleferik şeklinde bir toplantı salonu, bunun yanında tabi ki de Bursa denilince ilk akla gelen pırıl pırıl parlayan ipekleri ve ipek böceği kozaları, Koza şeklince yapılmış bir toplantı salonu bir diğer konsept ise Bursa’nın küçük sahil kasabalarından olan Mudanya’yı simgeleyen bir tekne ve tekne içerisine konumlandırılmış bir çalışma masası.
Çalışan insanların ofis içerisinde her daim gidip oturdukları ve sohbet ettikleri ofisin tam ortasında bulunan büyük bir bar kısmı bunun yanında masaj salonu ve müzik aletlerinin bulunduğu bir sahne, bilardo masası, langırt masası, masa tenisi gibi oyunlarla kafanın dağıtıldığı esnek bir çalışma ortamı.

Standart tek düze ofis konsepti dışında her ofisin ve ofis içerisinde çalışan kişilerin ürettikleri işe göre konseptlerinin oluşturulduğu ve çalışanların rahatlıkları düşünüldüğü bir ofis. Örneğin İnsan Kaynakları DepartmanI bir GARAJA benzetilmişti bunun sebebi ise tüm büyük şirketlerin alt yapıları fikir aşamasında garajlarda üretildiği için ve garajlar aslında insanlar için üretim yeri olduğu için konsept garaj konseptiydi. IT departmanının olduğu kısım bir hapishaneyi andırıyordu, demir parmaklıklarının oldu bir ofis hayal edin.

Ben bir İnsan Kaynakları Profesyoneli olarak çalışanları sıkmayacak, tamamen insanların konforlarının düşünüldüğü ve çalışırken eğlenebilecekleri,ihtiyaçlarına çok kısa bir şekilde ulaşabilecekleri bunun yanında keyif alabilecekleri renkli ofislerin yaygınlaşması taraftarıyım.

Biz gezerken inanılmaz keyif aldık. Bizi orada ağırlayan ve inanılmaz renkli ve keyifli bir gün geçirmemizi sağlayan Turkticaret.net İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Kocağa ve Eğitim Direktörü Birgül Yanıklara ofiste çayımızı kahvemizi eksik etmeyen değerli çalışanlara samimiyetlerinden ötürü, sıcak karşılamalarından dolayı kocaman bir TEŞEKKÜR etmek istiyorum.

Bir Cevap Yazın